1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Gençliğin Anlam Arayışı Pdf indir

Gençliğin Anlam Arayışı Pdf indir
0

Gençliğin Anlam Arayışı pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Gençliğin Anlam Arayışı kitap ile ilgili özet bilgiler. Gençliğin Anlam Arayışı kitabı yazar Mehmet Görmez tarafından kaleme alınmıştır. Gençliğin Anlam Arayışı kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Gençliğin Anlam Arayışı kitabın 1. Basım Otto tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gençliğin Anlam Arayışı pdf oku, Gençliğin Anlam Arayışı PDF yandex, Gençliğin Anlam Arayışı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gençliğin Anlam Arayışı PDF Oku

Bu kitap, dijitalleşmenin bununla birlikte getirdiği bilgi kaosu ve yorum anarşisinin, genelde insanlığın, özelde gençliğin anlam arayışını bir krize dönüştürdüğü gerçeğinden hareketle, din ile ilişkilerdeki zorlukları aşacak, insanı beşeriyetten ademiyete, ademiyetten insaniyete yüceltecek bir yol haritası sağlamaktadır. Bilhassa gençlerimize sanal ekran uygarlığında hayâ ile nasıl hayat bulanacağına dair bir usûl önermektedir.

Ayrıca bu kitap, “Batı, İslam’a neden Peygamberimiz üzerinden saldırıyor? Din ve medeniyet yönünden Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için ne ifade ediyor? Ayasofya’nın, İslam’ın mabet hukukunda nasıl bir yeri mevcuttur?” gibi güncel meselelere derinlikli dinî bakış açıları getirmektedir.