1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gen Pdf indir

Gen Pdf indir
0

Gen pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Gen kitap ile ilgili özet bilgiler. Gen kitabı yazar Siddhartha Mukherjee tarafından kaleme alınmıştır. Gen kitabı 15 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Gen kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gen pdf oku, Gen PDF yandex, Gen PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gen PDF Oku

Arka Kapak Yazısı  

 

“Geleceğimizin yıldızlarda olduğunu düşünürdük. Artık genlerimizde olduğunu bilinmekte.”

– James Watson, DNA’nın Nobel ödüllü kaşiflerinden – 

Gen. İnsanoğlunu inşa eden, onu tanımlayan kaynak kod. Sahip olduğumuz en insani şey. Ve onu anlamaktan ona yön verebilmeye geçtiğimiz bugünlerde, türümüzün belki de verip vereceği en büyük bilgelik sınavının konusu.

Tüm Hastalıkların Şahı’yla Pulitzer kazanan Siddhartha Mukherjee, kendi ailesindeki şizofreni geçmişinden yola çıkarak bizleri bilim tarihinin en kuvvetli ve tehlikeli fikirlerden birinin doğuşu, gelişimi ve geleceği üstüne muazzam bir yolculuğa çıkarıyor. Mendel’in bezelyeleri ile filizlenen bir düşüncesin Darwin’le birlikte yeşermesi, Nazilerin elinde tehlikeli bir silaha dönüşüp ırk ve kimlik tartışmalarının başköşesine yerleşmesi, ardından modern genetik, insan genomu haritası ve o büyük soru: Eğer genetikle oynamak, çocuklarımızın yazgılarını ve kimliklerini belirlemek olabilecekse insan olmak ne anlama gelir? Genetik bilimin ahlaki labirentinde yolumuzu nasıl çizeceğiz?

Kraliyet Akademisi Bilim Kitabı Ödülü ve Wellcome Kitap Ödülü Finalisti olan GEN – Hayli Kişisel Bir Hikâye, genetiğin yalnızca bir laboratuvar bilimi değil, yarınımızın kaçınılmaz bir parçası olduğunu su götürmez biçimde ortaya koyan, müthiş bir kitap.

Bu belki de şimdiye kadar anlatılmış en muhteşem dedektiflik hikayesi. Aristo’dan Francis Collins’e kadar binlerce araştırmacı, her hücrenin merkezinde bulunan soru işaretlerini bin yıl boyunca çözmeye çalışıyorlar. Gen de tıpkı Tüm Hastalıkların Şahı gibi, dahiyane, sürükleyici, coşkulu bir kitap. “İnsan olmak ne demektir?” sorusunun cevabını düşünüyorsanız, bu kitabı okumak zorundasınız.

– ANTHONY DOERR – 

 

Özgün Kapak Tasarımı: Suzanne Dean

Sayfa ve Kapak Uyarlama: Betül Güzhan