Pdf Kitap Arşivi

Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri Pdf indir

Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri kitabı yazar Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmıştır. Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri kitabı 264 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri kitabın 1. Basım Pinhan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf oku, Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri PDF yandex, Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gece Savaşları: 16. ve 17. Yüzsenelerda Cadılık ve Tarım Kültleri PDF Oku

Çalışmaları, mikro-tarih yaklaşımına önderlik eden, tarihin kıyısında bırakılan bireylerin peşine düşmesiyle tanınan kültür tarihçisi Carlo Ginzburg, Engizisyon arşivlerine dayanarak kuzey İtalya’daki Friuli bölgesi köylüleri içinde yaygın bir tarım kültünün izini sürüyor.

16. ve 17. yüzsenelerda cadı oldukları gerekçesiyle Engizisyon’a ihbar edilen Friuli köylülerinin verdikleri ifadeleri ustalıkla çözümleyen Ginzburg, cadılara ve büyücülere karşı hasatlarını korumak için savaşan “Benandanti” adlı gizli bir topluluğu keşfediyor.

Ginzburg, “Zarla doğmuş olmak” sebebiyle yazgılı oldukları kaderi yaşayan Benandanti topluluğunun, Ural-Altay kökenli bir tür Şamanizmin kalıntılarını içinde yer alıyor olabileceğini dile getiriyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu