1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Fütursuz Oyunculuk Pdf indir

Fütursuz Oyunculuk Pdf indir
0

Fütursuz Oyunculuk pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Fütursuz Oyunculuk kitap ile ilgili özet bilgiler. Fütursuz Oyunculuk kitabı yazar Eric Morris tarafından kaleme alınmıştır. Fütursuz Oyunculuk kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Fütursuz Oyunculuk kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fütursuz Oyunculuk pdf oku, Fütursuz Oyunculuk PDF yandex, Fütursuz Oyunculuk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fütursuz Oyunculuk PDF Oku

Fütursuz Oyunculuk, Eric Morrisin geliştirdiği OLMA metodu içerisinde, bir oyuncunun olma sürecinde ihtiyaç duyduğu işçiliğe vurgu yapan; bu bakımdan da oyuncu işçiliğinin İncili denmeyi hak eden özel bir yapıt. Öncelikle oyunculuğun temel unsurları olan zaman ve mekân, ilişki, duygular, karakter, tema, tarih ve altmetinle alakalı zorunlulukların keşfine çıkan kitap, ardından seçim metotlarıne gidiyor ve bu metotların olma arayışındaki bir oyuncu tarafından etkili ve pratik yollarla nasıl daha iyi kullanılacağına ışık tutuyor.
Morrisin ayrıntılı ve anlaşılır anlatımıyla, oyuncu önce işçiliği öğrenecek; sahneye, kendine ve yaşama dair geliştirdiği sıradışı farkındalıkla da fütursuz olmayı başarıp, olma yolunda mühim bir adım atacaktır.

Eric Morris, Los Angelesta yaşıyor, dersler veriyor ve yirmi eyalette oyunculuğa dair çeşitli konularda atölyeler düzenliyor. Sinema oyunculuğunun bunun yanında, Hollywoodta ve bunun yanı sıra Avrupada bulunan kendine ait tiyatronun yöneticiliğini yapıyor. Oyunculuk kariyerine yüzü aşkın tiyatro oyunu, yirmi sinema filmi ve çok sayıda televizyon serisi oyunculuğu sığdıran yazarın, öğrenmeye ve öğretmeye olan merakı gerçeğin peşindeki tutkulu arayışından kaynaklanıyor.

Morris en fazla tanınan oyuncu koçlarından biri olma özelliğini taşır. Lütfen Rol Yapmayın ve Being and Doing de dünya çapında birden fazla okulda ders kitabı olarak okutuluyor.

Sayfa Sayısı: 380

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık