Din Kitapları

Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi Pdf indir

Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi kitap ile ilgili özet bilgiler. Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi kitabı yazar Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınmıştır. Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi kitabın Sufi Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi pdf oku, Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi PDF yandex, Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fütuhul Gayb-Alemlerin Keşfi PDF Oku

“(Dünyanın) lezzet ve şehvetinden çıkan kerih kokuyu duyar duymaz tıkayıver burnunu. Kurtar kendini ondan ve onun âfatından. Sana taksim olunan elbet ki ulaşacak sana. Bir de bakmışsın ki sen bambaşka bir sen olmuşsun.”

İnsan, türlü olumsuzluklarla yüz yüze kaldığında çoğu zaman ne yapacağını bilemez, bununla birlikte, durup bir düşünme payı da bırakmaz kendine. Hemen fiiliyata geçme isteği, insanda zuhur eden temel davranışlardan biri olur. Oysa yaratılmışların en makbulü olarak dünyaya gözlerini açan insan; özüne döndüğünde kendi içinin âlemlerini keşfetmeye, içinde ve dışında görüp tahayyül edemediği bütün âlemlerin Rabbine gönülden hamdetmeye başlar. Burada ise “âlemlerin keşfi” başlamış, gaybın yani insana bilinmeyen katmanların perdeleri birinin istidadınca açılmaya başlamıştır.

İşte, velîlerin velîsi, “Gavsü’l-Âzâm” Abdülkâdir Geylânî, sohbet usulünde vücuda gelmiş en mühim eserlerden birisi olan Fütûhu’l-Gayb’da, okuyucuları âdeta, dizinin dibinde muhabbetli sohbetini dinleyen birer derviş misali manevî bir eğitime tâbi tutarak dünyanın süflî meseleleri ile münakaşadan bîzar olup kalbi temizlemeyi ve bu vesile ile Allah’a yaklaşmayı şiir gibi akan cümleleriyle öğretiyor.

Fütûhu’l-Gayb, bir tasavvuf klasiği olmasının bunun yanında geleneksel eğitimin metodunu da içeren bir sohbet usulü klasiği özelliğini de taşıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu