1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Freud’dan Lacan’a Psikanaliz Pdf indir

Freud’dan Lacan’a Psikanaliz Pdf indir
0

Freud’dan Lacan’a Psikanaliz pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Freud’dan Lacan’a Psikanaliz kitap ile ilgili özet bilgiler. Freud’dan Lacan’a Psikanaliz kitabı yazar Saffet Murat Tura tarafından kaleme alınmıştır. Freud’dan Lacan’a Psikanaliz kitabı 152 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Freud’dan Lacan’a Psikanaliz kitabın 1. Basım Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Freud’dan Lacan’a Psikanaliz pdf oku, Freud’dan Lacan’a Psikanaliz PDF yandex, Freud’dan Lacan’a Psikanaliz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Freud’dan Lacan’a Psikanaliz PDF Oku

Freud’dan Lacan’a uzanan, yeni buluşlarla, tartışmalarla dolu uzun yol boyunca psikanaliz hem dönüşmüş, hem de insanı açıklamak yönünden beşeri bilimleri etkileyecek çeşitli imkânlara sahip olduğunu göstermiştir. Saffet Murat Tura’nın bu klasikleşmiş kitabı öte yandan dikkatimizi bu imkânlara çekip irdelerken öte yandan da Freud’un kavramlarının ve psikanalizin Lacan’ın elinde kazandığı yorumu açıklamaya, anlamlandırmaya çalışıyor. Psikanalizin epistemolojik statüsünü ve psikanalizin temel kavramı olan “bilinçdışı”nın felsefi olarak nasıl olabilecek olabildiğini tartışıyor; fenomenoloji geleneği ile Lacan’ın görüşlerini birlikte değerlendiriyor.

İnsan ile ilgiliki bilgilerimizin gelişimi şüphesiz durmadığı, günümüze değin özellikle nörobiyoloji bölgesindeki buluşlarla kimi zaman yanlışlanıp kimi zaman değişime uğradığı için Tura okurlarını ikazyor: “Kitabımın bir tavsiye, bir reçete gibi okunmamasını dilerim. Ampirik değeri tartışmalı düşünce sistemleri karşısında insanlar ya bunlara tamamen biat etmeyi veya büsbütün inkâr etmeyi seçiyorlar. Bilimin gücü hata yapmamasından değil, hatada ısrar etmemesinden kaynaklanır. Bilim bir seferde bütün zamanlar için geçerli mutlak doğruları dile getirmez. Psikanaliz kaynaklı bilgilerimizin önemini reddedemeyiz, ama psikanaliz ile ilgiliki tartışmaların artarak sürdüğinin de farkında olmalıyız.”