Pdf Kitap Arşivi

Filozof Fahri Pdf indir

Filozof Fahri pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Filozof Fahri kitap ile ilgili özet bilgiler. Filozof Fahri kitabı yazar Veysel Boğatepe tarafından kaleme alınmıştır. Filozof Fahri kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Filozof Fahri kitabın Ulak Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Filozof Fahri pdf oku, Filozof Fahri PDF yandex, Filozof Fahri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Filozof Fahri PDF Oku

Her milletin kendine özgü gülüşü mevcuttur. Gülme, kahkaha atma, gülümseme gibi reaksiyonlar gülmece ile ilişkilendirilse de güldürme zorunluluğu duymayabilir fakat hepsi de o milletin ince zekâlarının yansımalarıdır. Gülmece’ye ilişkin analojinin kapsama alanını genişleten, bi hayli değişik bir üslup, dil ve anlayış geliştiren Veysel Boğatepe, “Akıl Tamircisi”,Çam Deviren” adlı mizah kitaplarından sonra bu kez Akıl Tamircisi’nde yarattığı “Filozof Fahri”kişiliğiyle karşımızda…

 

Yaşama dair her konuyu akıl eleğinden geçiren Filozof Fahri, kendine özgü ironik üslubuyla gülünç ile gülünç durumları içindeki o ince ayrıntıyı adeta dedektif gibi sorgulayarak makul ve mantıklı bir neden-sonuç ilişkisi kurmakla kalmıyor, doğruyu yüceltirken yanlışı da hedefine oturtarak sorguluyor. Gülümsetiyor fakat daha çok düşünmeye zorluyor.

***

Zihin açıcı bir mizah anlayışı var. Toplumsal hastalıklarımızdan kurtulmak için antibiyotik niyetine okumak şart.

Banu Avar-

Daha önsözünü okuduğumda nasıl bir bombarduman bulunacağını tahmin ettim.

Can Ataklı-

Uyuşturma makinâsına dönüştürülen televizyonlarda Veysel Boğatepe’nin mutlaka talk şov yapması gerekir. Uyuşukluğumuzun açılmasına yol gösterecektır.

Vural Savaş-

Veysel Boğatepe’nin değişik bir mizah anlayışı var. Kitabını okuduktan sonra her şeyin altında bir şeyler aramaya başladım.

Ahmet Telli-

Veysel Boğatepe’nin mizahı, yalnızca mizah değil. Gülerken dahi mutlaka bir yerlerinizi acıtıyor fakat içtenyeti ve içtenliği de bulabilirsiniz. Ben fazla yararlandım.

Levent Kırca-

Her yazar veya şairin sözcüklere takıntısı mevcuttur ama Veysel Boğatepe, yalnızca aforizmalar üretmekle yetinmemiş, bazı sözcük köklerini veya heceleri büyüterek değişik bir sloganlar yaratmış. Eğlenceli ama kesinlikle boş olmayan, ciddi emek ürünü bir kitap…Sözcüklerle cilveleşmeyi sevenlere öneririm.

Mustafa Mutlu-

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu