1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde Pdf indir

Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde Pdf indir
0

Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde kitap ile ilgili özet bilgiler. Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde kitabı yazar Richard P. Feynman tarafından kaleme alınmıştır. Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde pdf oku, Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde PDF yandex, Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Feynman Fizik Dersleri 2 – Elektromanyetizma ve Madde PDF Oku

Bu üç cilt Feynman’ın 1961-64 senelerı içinde, California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech), bütün birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldıkları fizik derslerinin tarihsel bir kaydıdır.

İkinci cildin dersleri elektrik ve manyetizmanın fiziğinin eksiksiz bir biçimde işlenmesine ayrılmıştır. İlk olarak öğrencilere Franklin’in el yordamı keşiflerinden başlayıp, Maxwell’in büyük birleştirmesinden geçip, malzemenin ayrıntı kısmına dair Lorentz elektron kuramına ve elektromanyetik öz enerjinin çözülememiş ikilemlerine kadar eksiksiz bir biçimde aktarmak hedeflenmiştir. İkinci olarak da, vektör analizinin ana hatlarını sunarak öğrencilerin alan kuramlarının matematiğine sağlam bir giriş yapması amaçlanmıştır. Matematiksel metotların genel yararlılığını vurgulamak için, arada bir fiziğin başka kısımlarından alakalı bölümler incelenmiştir.

Sayfa Sayısı: 350

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık