1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı Pdf indir

Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı Pdf indir
0

Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı pdf indir, Fizik türünde kaleme alınan Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı kitap ile ilgili özet bilgiler. Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı kitabı yazar Richard P. Feynman Matthew Sands Robert B. Leighton tarafından kaleme alınmıştır. Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı pdf oku, Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı PDF yandex, Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Feynman Fizik Dersleri 1 – Mekanik Işınım Isı PDF Oku

Bu üç cilt Feynman’ın 1961-64 senelerı içinde, California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech), bütün birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldıkları fizik derslerinin tarihsel bir kaydıdır.

Derslerin 1. cildi, 1961-62 akademik senesinde California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech) Prof. R.P. Feynman tarafından giriş fiziği dersi olarak verilmiş olan bir konferanslar dizisine dayanmaktadır; tüm Caltech birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldığı fizik dersinin ilk yılını kapsamaktadır; ikinci yılı kapsayan benzer bir dizi de 1962-63’te bunun peşinden gelmiştir. Kitap, alışıldık fiziğe giriş konularının dışında bir seyir izler. Kuantum fiziğine giriş niteliği de taşıyan bu kitap, Feynman’ın dehasını ve en zor konuları basite indirme becerisini yansıtmaktadır.

Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık