Pdf Kitap Arşivi

Ferrari’sini Satan Hergele Pdf indir

Ferrari’sini Satan Hergele pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Ferrari’sini Satan Hergele kitap ile ilgili özet bilgiler. Ferrari’sini Satan Hergele kitabı yazar Yalçın Pekşen tarafından kaleme alınmıştır. Ferrari’sini Satan Hergele kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Ferrari’sini Satan Hergele kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ferrari’sini Satan Hergele pdf oku, Ferrari’sini Satan Hergele PDF yandex, Ferrari’sini Satan Hergele PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ferrari’sini Satan Hergele PDF Oku

Ferrari’sini Satan Hergele, denebilir ki, günde-lik yaşamın harala gürelesinde yitip giden ayrıntılardaki mizahı yakalama çabası.. Belki de şu veya bu biçimde yaşamımıza sokulan popüler kültür üzerinden Türkiye’yi anlama girişimi. Ağlanacak halimize gülmemizi sağlayacak bir temize çekme eylemi…Ferrari’sini Satan Hergele, 44 öyküden oluşuyor. Her öyküde değişik bir dünyanın kapısı aralanıyor. Misal verilecek olursa, kitaba adını veren öyküde, çoksatanlar listesinin gözdesi bir kitap (Ferrari’sini Satan Bilge) avukat Turgut Kılıç’ın gözlerini açıyor: Kendisi gibi avukat olan Julian Mantle, sattığı Ferrari’nin parasını ne yaptı acaba? Tuhaf gibi görünen bu soru, soluğu Hindistan’da almasına neden oluyor. O artık Büyük Şivana Bilgesi’dir. Ve zenginlerin cömert bağışlarını kabul etmek, en doğal hakkıdır.

Yalçın Pekşen, Ruh Hastası Martı’da denizlerimizin temizliğini(!), Nevzat Usta Basın Ödülü’nde ödül mekanizmalarının rezilliğini, Reha Muhtar Bağımlılığı’nda medyanın içler acısı halini, Türk Usulü Temizlik’te erkeklerin zaafiyetini, yüzünüze hınzırca bir gülücük oturtarak anlatıyor. 10 Kasım Kasılması’nda (gülmekten) kasıklarınızı tutuyor, Mısır’dan Miras’ta hafızanızı yokluyorsunuz (yerinde mi diye).

Yalçın Pekşen’in mizah yazıları güncelin mizahına ustaca yaklaşımın emsallaridir…DOĞAN HIZLAN

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu