Pdf Kitap Arşivi

Fazilet Eczanesi Pdf indir

Fazilet Eczanesi pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Fazilet Eczanesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Fazilet Eczanesi kitabı yazar Haldun Taner tarafından kaleme alınmıştır. Fazilet Eczanesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Fazilet Eczanesi kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fazilet Eczanesi pdf oku, Fazilet Eczanesi PDF yandex, Fazilet Eczanesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fazilet Eczanesi PDF Oku

Haldun Taner’in, “Eczanenin Akşam Müşterileri” (1952) adlı öyküsünden yola çıkarak yazdığı Fazilet Eczanesi, çok katmanlı sosyo-kültürel donanımlarıyla, dik başlı ama insancıl Saadettin Bey ve etrafındaki renkli bireyleriyle tiyatromuzun klasiklerinden.

Haldun Taner: “Eczane bir bakıma sade bir ilaç laboratuvarı değil, bir insan laboratuvarıdır da. Oraya iki ayaklı ne konular gelir gider. Eczane bir mikrokozmostur. Bir yaşam dilimi yansıtmak istemiştim bu oyunda. Bizim insancıklarımızla örülü bir yaşam kesiti. Onların bütün kusur ve meziyetleri ile, doğru yanlış bütün koşullanmaları ile, sevinçleri, dertleri, sevgileri, kinleri, şakaları, tutkuları, duygusallıkları ve kalender felsefeleri ile… Sahneye, daha doğrusu eczaneye girip çıkan yirmi yedi insan göreceksiniz.”

Ayşegül Yüksel: “Fazilet Eczanesi, 1950’ler Türkiyesi’nde yaşanan toplumsal ve ekonomik geçiş döneminin içerdiği eski ve yeni değer dizgelerini yan yana ve tüm çelişkileri içinde verir… Saadettin’in eczanesiyle simgelenen ‘eski düzen’in kaçınılmaz yıkılışı da oyunun dokusuna aşama aşama sindirilmiştir.”

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu