1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Fark Et Düşün Hisset Yaşa Pdf indir

Fark Et Düşün Hisset Yaşa Pdf indir
0

Fark Et Düşün Hisset Yaşa pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Fark Et Düşün Hisset Yaşa kitap ile ilgili özet bilgiler. Fark Et Düşün Hisset Yaşa kitabı yazar M.Hakan Türkçapar tarafından kaleme alınmıştır. Fark Et Düşün Hisset Yaşa kitabı 13 x 20 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Fark Et Düşün Hisset Yaşa kitabın Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fark Et Düşün Hisset Yaşa pdf oku, Fark Et Düşün Hisset Yaşa PDF yandex, Fark Et Düşün Hisset Yaşa PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fark Et Düşün Hisset Yaşa PDF Oku

– Yaşamımızı manalı kılan şey nedir?
– Neden istek ve ideallerimize uygun bir yaşam süremiyoruz?
– Yaşam hadiselerinı çözümlerken nerede hata yapıyoruz?
– Duygularımız aslında nelere tasvir eder?
– Üzüntü ve depresyonla nasıl başa çıkabiliriz?
– Panik bozukluğu, agorafobi, sosyal endişe ve yaygın endişe bozukluğu neden görülmektedir?
– Düşünce ve davranışlarımızı sağlıklı kılmanın yolu nedir?
– Yaşamımızı zorlaştıran temel bilişsel özellikler nelerdir?
– Beynimizin gelişimiyle ruhsal hastalıklarımız içinde nasıl bir bağlantı var?
– Neleri değiştirebiliriz, neleri değiştiremeyiz?
– Duygu ve düşüncelerimizi nasıl takip etmeliyiz?
– İyi iletişimin özellikleri nelerdir ve iyi yaşama katkısı nedir?
– Bilişsel Davranışçı Terapi poblemlerimızı çözmemize nasıl yardımcı olmaktadır?

Türkiye’nin ileri gelen bilişsel davranışçı terapistlerinden Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın tecrübeleri ve akademik birikimini bir araya getirerek kaleme aldığı Fark Et, Düşün, Hisset, Yaşa bu alanda Türkçe yazılan ilk bilimsel temelli “kendi kendine yardım” kitabı niteliğini taşıyor. Klinik hastalık düzeyinde olmayan kimi poblemleri birinin kendi kendine aşmasına yardımcı olmayı amacında olan bu çalışma, insan psikolojisine dair kimi bilgileri yaşamdaki karşılıklarıyla birlikte anlaşılır ve akıcı bir biçimde aktarıyor. “İyi yaşam”ın fakat bireyin istek ve ideallerine uygun biçimde hareket etmesiyle olabilecek olabileceğine dikkat çekerken, duygu ve düşüncelerimizin asıl anlamlarını araştırarak yaşamımızda karşı karşıya geldiğımız ruhsal problemleri aşmamıza yol gösterecek bir yol haritası çıkarıyor. Türkçapar’ın Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi istemediklerinize odaklanıp vakit kaybetmek yerine isteklerinize odaklanarak yaşamınızı manalı hale getirmenize kapı aralıyor.

“Prof. Dr. Hakan Türkçapar bizlere iyi yaşamın sırlarını bilimsel bilgilere dayalı bir biçimde sunuyor. Fark Et, Düşün, Hisset, Yaşa bireylerin yaşamlarında karşı karşıya geldikları zorlukları Bilişsel Davranışçı Terapi ilkeleriyle kendi kendilerine çözümlemeleri için yol gösterici nitelikte… Hem akıcı diliyle hem sunduğu kıymetli bilgilerle daha olumlu ve manalı bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacaktır. Kendisine bizlere kazandırdığı bu kıymetli kitap için teşekkürlerimi sunuyorum.”

-Dr. Emel D. Stroup

Dr. Türkçapar, Bilişsel Davranışçı Terapi alanında yalnızca ülkemizin değil, dünyanın ileri gelenlerinden. Farklı psikoterapi ekollerinde olsak da bu son kitabında birtakım tanım değişikliklar dışında itiraz ettiğim hiçbir nokta yok.”

-Dr. Erol Göka

“Hakan Türkçapar, bize gidişatını tespit eden düşünce/duygu/davranış üçgeninin her aşamasında kendimize yöneltmemiz gereken soruları nasıl soracağımızı öğretiyor. Bu soruları kendimize sormak ve yanıtlarını verme cesareti göstermekse bize kalıyor. Bir psikoterapist fakat bu kadarını yapabilir. Danışanlarıma/hastalarıma tavsiye edebileceğim bu kitabı kaleme aldığı için Hakan Türkçapar’a teşekkürler…”

-Dr. Alper Hasanoğlu

“Ülkemizde bilişsel davranışçı terapi ekolünün ileri gelen isimlerinden olan Türkçapar, otuz yıla ulaşan mesleki bilgi ve tecrübelerini bir bilgelik süzgecinden geçirip damıtıyor ve bir hayat kılavuzu haline getiriyor. Prof. Dr. Türkçapar’ın bu harikulade eserini daha iyi ve manalı bir yaşamı arzulayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.”

-Prof. Dr. Kemal Sayar