1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce Pdf indir

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce Pdf indir
0

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce kitap ile ilgili özet bilgiler. Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce kitabı yazar Cihangir Gener tarafından kaleme alınmıştır. Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 15 x 22 ebatında olan Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce kitabın 1. Basım Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce pdf oku, Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce PDF yandex, Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi – 1.Cilt Tufandan Önce PDF Oku

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi, son güncel bulgular ve gelişmeler ışığında Bilim Paradigmalarının incelenmesiyle başlamakta, 19. ve 20. yüzyılın her alandaki Determinist yaklaşımlarının günümüzün Kuantumsal anlayışını bilgilendirmede ne denli zayıf kaldığını ortaya koymaktadır. Bu bağlamda günümüz bilimsel bulguları ile felsefi algılarının fakat Kuantum Bilimi ve Felsefesinin ışığı altında anlaşılmalarının ve ortak paydada buluşmalarının olabilecek olabileceğini savunmaktadır.

Ezoterizm nedir? Ezoterik öğretinin ilk ortaya çıkış tarihi nedir ve hangi zaman dilimindedir? İlk Tek Tanrılı inanç gerçekten, iddia edildiği gibi Yahudilik midir? Yoksa ondan binlerce, on binlerce sene önce dahi dünya insanları Tek bir Tanrının varlığına mı inanmaktaydı? İnsanoğlunun uygarlığı yalnızca 10 bin yıllık mıdır, yoksa çok öncedenlere mi dayanmaktadır? Ansiklopedinin yazılış amaçlarından birisi, tüm bu gerçekleri çiçeği burnunda bir bakış açısıyla okurlara sunmaktır. Bir diğer amaç ise, kısaca Tanrı-Evren-İnsan ayniyeti inancı demek olan Ezoterizmin tüm dünya insanları tarafından tanınmasını ve bilinmesinı sağlamaktır. On binlerce yıllık olan bu inancın günümüz bilimsel bulguları ile nasıl örtüştüğünü ve bu inancın şimdilerdeki savunurlarının kimler olduğunu ortaya koymaktır.

Ansiklopedinin 1. cildi tamamen, 10 bin yıl önce meydana geldiğinın kesin olduğu Ansiklopedi içinde bir çok veri ile saptanan Tufan öncesi uygarlıklara ayrılmıştır. Bu uygarlıklardan tarih sahnesinde ilk yaşananı, varlığı batı dünyasında ilk kez 19. yüzyıl sonunda İngiliz araştırmacı James Churchward tarafından açıklamalan Mu Uygarlığıdır. Doğu dünyası Mu’nun varlığını binlerce seneden bu yana bilmektedir ve bir sır olarak saklamıştır. Bu perdeyi aralayan, Tibet’te gördüğü eğitim sırasında Mu dilini okumayı öğrenen Churchward olmuştur. Chruchward, kendisine gösterilen, Mu rahipleri Naacallere ait tabletleri çevirmiş ve batı dünyasında büyük ses getiren eserlerini yayınlamıştır.

Birinci ciltte Tufan öncesinin tüm uygarlıkları, yaşanan savaşlar ve bunun neticesinde yaşanan Tufan tüm yönleriyle ele alınmıştır.