1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Evrenin Doğuşu Pdf indir

Evrenin Doğuşu Pdf indir
0

Evrenin Doğuşu pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Evrenin Doğuşu kitap ile ilgili özet bilgiler. Evrenin Doğuşu kitabı yazar Chris Impey tarafından kaleme alınmıştır. Evrenin Doğuşu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Evrenin Doğuşu kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Evrenin Doğuşu pdf oku, Evrenin Doğuşu PDF yandex, Evrenin Doğuşu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Evrenin Doğuşu PDF Oku

“Bir ışık yılı küpe kaç küp şeker sığar?”, “Yeterince uzağa bakarsak büyük patlamayı görebilir miyiz?”, “Evrende ışıktan daha bi hayli hızlı hareket eden nedir?” gibi enteresan sorular soran ve bunları yanıtlayan Chris Impey bizi evrenin geçmişine doğru ufuk açıcı bir yolculuğa çıkarıyor. Güneş sistemimizin tanıdık yörelerinden başlayıp en yakın yıldızlara, en yakın komşu galaksiye uzanan ve büyük patlamaya varan bir yolculuk bu. Olabildiğince uzağa, bundan dolayı geçmişe gidiyoruz. Bu yolculuk sırasında kara madde, kara enerji, paralel evrenler, görünmez boyutlar, dünyadışı yaşam gibi modern kozmolojinin kolektif aklını meşgul eden konular ile ilgili bilgi ediniyoruz.

“Bu kitap yalnızca evrenin tarihini anlatmıyor, bunun yanı sıra varoluşun temel sorularıyla boğuşan bir astronom olmanın ne anlama geldiği hususunda tatmin edici bir fikir sunuyor.”
-Michael Brooks, New Scientist-

“Evrenin Doğuşu, uzun seneler başvuru kaynağı olmayı hak eden bir evren rehberi niteliğinde.”

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları