Ders Kitapları

Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi Pdf indir

Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi kitabı yazar William O. Reece tarafından kaleme alınmıştır. Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi kitabı 18,5 x 24,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2012 ebatında olan Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi pdf oku, Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi PDF yandex, Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi PDF Oku

Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi, hayvan vücut sistemlerinin yapı ve özelliğina dair okuyucuya sağlam bir temel kazandırır. Anatominin –hem büyük hem de mikroskopik– ve fizyolojinin temelleriyle bütünleşmiş bir yaklaşımla kitap, en yaygın evcil türlerin bağlantılarını okuyucuların anlamasına yardımcı olmaktadır. Bölümler mantıksal bir sistemle düzenlenmiş olup Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi, veterinerlik öncesi ve veterinerlik teknoloji programlarındaki öğrencilere ilerideki çalışmalar ve uygulamalar için vücut sistemlerine müthiş bir giriş sağlar; bunun bunun yanında fizyoloji ve klinik mekanlarda daha ileri çalışmalar için temel bilgilerin kısaca gözden geçirilmesinde işe yarar.
Kitap, kanatlı konularındaki geniş kapsamının bunun yanında, böbrekler, solunum, sindirim, dişi ve erkek üreme sistemleri, kapiller dinamikler, renal dinamikler ve sıvı replasmanı nasıl tedavi edileceğinin kavranmasını kolaylaştırmak üzere vücut suyu ve elektrolitlerle alakalı daha kapsamlı bilgiler içerir. 350’den fazla görselle metin içinde ele alınan konular pekiştirilmiştir. Öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için kitapta; bölüm ana başlıkları, çalışmaya yardımcı sorular, kendini değerlendirme alıştırmaları, klinik bağlantılar, vurgulu anahtar sözcükler ve önerilen kaynaklarla birlikte kullanımı kolaylaştırmak için iki renkli metin gibi birden fazla araç kullanılır.
Bu kitap;
• At, köpek, kedi, inek, koyun, keçi, domuz ve tavukta vücut sistemlerinin yapı ve fonksiyonlarına giriş yapar. 
• Aralarındaki bağlantının bilinmesinı sağlamak maksadıyla anatomi ve fizyolojiyle bütünleşmiş bir yaklaşım gösterir. 
• Geniş kapsamlı kanatlı konuları, vücut suyu ve elektrolitlerle alakalı daha fazla bilgi içerir. 
• Kavramaya yardımcı 350’den fazla görsel mevcuttur. 
• Bölüm ana başlıkları, çalışmaya yardımcı sorular, kendini değerlendirme alıştırmaları, klinik bağlantılar, vurgulu anahtar sözcükler ve önerilen kaynaklar gibi öğrenme araçları kullanır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu