Pdf Kitap Arşivi

Etrüsk Mitleri Pdf indir

Etrüsk Mitleri pdf indir, türünde kaleme alınan Etrüsk Mitleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Etrüsk Mitleri kitabı yazar Judith Swaddling Larissa Bonfante tarafından kaleme alınmıştır. Etrüsk Mitleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Etrüsk Mitleri kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Etrüsk Mitleri pdf oku, Etrüsk Mitleri PDF yandex, Etrüsk Mitleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Etrüsk Mitleri PDF Oku

Etrüskler, Floransa ile Roma içindeki bölgede yaşayan, karmaşık bir kültüre ve teknolojiye sahip bir topluluktu. Etrüsk Uygarlığı, Roma İmparatorluğu’na katılana dek hemen hemen bin yıl ayakta kalmış ve Batı
uygarlığına zengin bir miras bırakmıştır. Antik zamanda, refah, lüks yaşamı seven, ziyafetlere ve müziğe düşkün, bunun yanı sıra dindar bir halk olarak tanınırlardı. Edebiyata bi hayli önem vermişlerdi, bununla birlikte edebi eserleri günümüze dek varlığını sürdürememişlerdir; bundan dolayı mitolojileri ve inançları ile ilgili bilgi edinmek için sanat eserlerine yönelmekteyiz. Çok sayıdaki ve gündelik yaşam için yapılmış sanat eserleri, Etrüsklerin yaşamı ve bu aristokratik toplumda kadının yeri ile ilgili bize birden fazla bilgi vermektedir.

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Phoenix

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu