Pdf Kitap Arşivi

Eşyanın Tabiatı Pdf indir

Eşyanın Tabiatı pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Eşyanın Tabiatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Eşyanın Tabiatı kitabı yazar Mark Miodownik tarafından kaleme alınmıştır. Eşyanın Tabiatı kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Eşyanın Tabiatı kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eşyanın Tabiatı pdf oku, Eşyanın Tabiatı PDF yandex, Eşyanın Tabiatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eşyanın Tabiatı PDF Oku

“Kendimizi uygar saymak hoşumuza gidebilir fakat bize uygarlığı bahşeden, büyük ölçüde malzeme zenginliğimizdir…  Biz onları yarattık, onlar da karşılığında bizi bugünkü halimize getirdiler.”

Malzemeler dünyasında yaşıyoruz. Etrafımız gündelik tasarım ve mühendislik mucizeleriyle çevrili. Çeliği düşünün: Ağzımıza sokuyor, istenmeyen tüylere karşı kullanıyor, içine biniyoruz. En sadık dostumuz ama nasıl işlediğini bilmiyoruz. Cam neden saydam? Lastiğe esnekliğini veren ne? Ataş neden bükülüyor? Bir malzeme neden göründüğü gibi görünmekte, neden davrandığı gibi davranıyor?
Mark Miodownik bizi malzemelerin iç dünyasına götürüyor. Mucidini idamdan kurtaran porselenden ayakkabılarımızdaki köpüğe, elinizdeki kâğıttan uygarlığımızın günah keçisi betona kadar, yaşamlarımızı şekillendiren bu mucizelerin nasıl dünyaya geldiğunu, keşiflerinin ardında yatan akılalmaz öyküleri ve tüm bu yolculuğun insan ırkının becerisine, yaratıcılığına dair ne anlattığını ortaya koyuyor.
Eşyanın Tabiatı’nı benzersiz kılan, 20 dilde yayımlanmış bir 
popüler bilim klasiğine dönüştüren şey Miodownik’in saplantı derecesindeki tutkusu ve bu tutkuyu sözcüklerle bize bulaştırma becerisi. Sadece etrafımızdaki nesnelere değil, 
dünyaya bakışımızı da değiştiriyor.

KRALİYET AKADEMİSİ BİLİM KİTABI ÖDÜLÜ

Bu kitap yüzünden sabahladım. 
– OLIVER SACKS –

Miodownik betonu bile ışıldatacak kadar iyi yazıyor. 
– FINANCIAL TIMES –

Ustaca yazılmış, bi hayli fazla keyifli. 
– OBSERVER – 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu