1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Estetik ve Sanat Felsefesi Pdf indir

Estetik ve Sanat Felsefesi Pdf indir
0

Estetik ve Sanat Felsefesi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Estetik ve Sanat Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Estetik ve Sanat Felsefesi kitabı yazar Ömer Naci Soykan tarafından kaleme alınmıştır. Estetik ve Sanat Felsefesi kitabı 360 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Estetik ve Sanat Felsefesi kitabın 1. Basım Bilge Kültür Sanat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Estetik ve Sanat Felsefesi pdf oku, Estetik ve Sanat Felsefesi PDF yandex, Estetik ve Sanat Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Estetik ve Sanat Felsefesi PDF Oku

Prof. Dr. Ömer Naci Soykan’ın hazırladığı Estetik ve Sanat Felsefesi, klasik ve güncel kaynaklara dayanarak bi hayli geniş bir çerçevede sanatın tüm türlerini konu alıyor.

Sanatın kaynağı, müzik; resim, heykel, mimarlık gibi şekilleyici sanatlar; şiir, hikâye/roman, piyes gibi söz sanatları; sahne sanatları ile görüntü sanatları üzerinden sanatın ne olduğuna dair bir bütünlüğe ulaşan Estetik ve Sanat Felsefesi, bu alanda yazılmış az sayıda kitaptan biri olarak ayrı bir önem taşıyor.

Yaşamı görülmektediran sanat yapıtında yaşamı görmek, görüleni kavramsal tarzda dile getirmek sanat felsefesidir. Sanat yapıtları, yaşamın nasıl olduğunu serimler; felsefe onlardan yaşamın ne olduğunu çıkarır. Sanatı bilmek, yaşamı bilmektir. Felsefe, yaşamı, onun durumlarının dile yansıtıldığı kavramlarda veya sanat felsefesi olarak somut sanat yapıtlarında, ahlâk felsefesi olarak insansal eylemlerde bilir. Bir sanat kuramı öne sürmeyi savlayan bu kitap, demek ki bunun yanı sıra bir yaşama felsefesidir.

Prof. Dr. Ömer Naci Soykan