Pdf Kitap Arşivi

Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus Pdf indir

Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus kitap ile ilgili özet bilgiler. Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus kitabı yazar Sofokles tarafından kaleme alınmıştır. Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus kitabın Mitos Boyut Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus pdf oku, Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus PDF yandex, Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eski Yunan Tragedyaları 3-Kral Oidipus PDF Oku

     Kral Oidipus, Antigone ile birlikte Sofokles”in başyapıtıdır. Yaşamı üstün başarılarla geçen Oidipus”un yazgısıdır; Babasını öldürecek, annesiyle evlenecek ve ondan çocukları olacak!… Kulağına ulaşan bu uğursuz yazgıdan kurtulmak için evinden yurdundan kaçar. Düğüm çözücü Oidipus, bir dedektif gibi zamanı eşeler, geçmişini sorgular, kendini köşeye sıkıştırır; aradığı suçlu kendisidir.

 

    Sofokles”in ustalığı büyük bir dramatik gerilim yaratan bu kurguda yatıyor. Trajik tema: İnsan yaşamının ne denli belirsiz, güvensiz olduğudur.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu