1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Eski Türk Mitolojisi Pdf indir

Eski Türk Mitolojisi Pdf indir
0

Eski Türk Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Eski Türk Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Eski Türk Mitolojisi kitabı yazar Jean – Paul Roux tarafından kaleme alınmıştır. Eski Türk Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Eski Türk Mitolojisi kitabın Bilgesu Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eski Türk Mitolojisi pdf oku, Eski Türk Mitolojisi PDF yandex, Eski Türk Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eski Türk Mitolojisi PDF Oku

Eski Türk halklarının dinlerini ve mitolojilerini kesin ve güvenilir bir biçimde ana hatlarıyla betimlemek için vakit halen çok erken. Dinleri, tek tanrı veya en azından diğer tanrılardan daha üstün olan bir gök tanrı inancına dayanmaktadır. Lakin bunun bunun yanında insanüstü güçlere de inanmakta, hayvanlara ilgi duymakta ve şüphesiz totemizme meyletmekteydiler. Dinleri, dünyanın başlangıcı ve sonuna fazlaca eğilmezken, daha çok büyük şahsiyetlerin doğumunu ve boyların oluşumunu açıklamaya çalışmaktadır.

Bu bağlamda, genelde bir hayvanla bir insanın birleşmesi veya bir ışığın müdahalesi sonucu gerçekleşen doğumlara ilişkin müthiş anlatılara yer verilmektedir. Dinleri, sınıflama hususunda kişiliğistik bir anlayışa ve zengin ritüellere sahiptir, ne var ki biz bunların fakat bir kısmını bilmekteyiz. Bu ritüellerde kurban konusuna asıl rol düşmektedir, fakat temizlik ve tabulaştırma konularına da geniş yer verilmektedir. Eski Türk halklarının bu dini, başka bir dünya çapında ebedi yaşamı yaşamaya veya bu dünya çapında kalmaya mahkûm edilen ölüleri ve ataları konu edinmektedir. Dinlerinde, kehanet ve büyü konuları yer almakta, ayıca şamanist ögelere de çok fazla rastlanmaktadır

Sayfa Sayısı: 158

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgesu Yayıncılık