Felsefe Kitapları

Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur Pdf indir

Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur kitap ile ilgili özet bilgiler. Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur kitabı yazar Epiküros tarafından kaleme alınmıştır. Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur kitabı 64 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur pdf oku, Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur PDF yandex, Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Epikür – Hoş Geldin Yabancı – Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur PDF Oku

“Elinde olanı küçümseme, bir zamanlar buna sahip olmayı dilemiştin.”

Elinizde tuttuğunuz kitap mutluluk felsefesiyle bütünleşmiş en mühim filozof olan Epikür’ün öte yandan kıymetli öğütlerini hatırlatırken öte yandan da mutluluğun reçetesini veriyor.

Öğretisini “Bahçe” adını verdiği, yeşilliklerin ve doğanın içindeki okulunda anlatan Epikür, 2000 yıl sonra bizi yine o bahçeye davet ediyor.
Peki nedir Bahçe?

Her bir bitkinin, her çiçeğin büyümesine tanıklık etmektir. Bir gülün en güzel çağını yaşadıktan sonra soluşuna şahit olmaktır. Kurumuş olanın başını koparmaktır. Ağacın üzerinde yol alan karıncayı, bir kayısının dalında çürüyüşünü, bir zeytinin dalında olgunlaşmasını seyretmektir.

Bir bahçede ne kadar çok doğum varsa o kadar da ölüm mevcuttur. Bir bahçede yaşamın bütün zıtlıkları mevcuttur. Bir bahçe mikrokozmostur. Bahçeye dikkatle bakan, bütün bir evreni görür.

Bahçemize buyurmaz mısınız?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu