1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? Pdf indir

Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? Pdf indir
0

Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? kitap ile ilgili özet bilgiler. Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? kitabı yazar Bernhard Kegel tarafından kaleme alınmıştır. Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? kitabı 384 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? pdf oku, Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? PDF yandex, Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Epigenetik – Deneyimler Kalıtımla Nasıl Aktarılır? PDF Oku

Doğuştan gelen özelliklerin “gen” denen aktif DNA dizilimleriyle kuşaktan kuşağa aktarıldığını bilinmekte. Lakin bilim insanları yakın zaman içinde, sonradan kazanılan özelliklerin de kuşaktan kuşağa aktarılabildiğini keşfettiler. Gelgelelim, enteresan bir şey vardı: Sonradan kazanılan bu özellikler DNA dizilimlerinde bir değişikliğe yol açmıyor ama yine de sonraki kuşaklara aktarılabiliyordu. Çok geçmeden DNA dizilimleriyle ilişkili ikincil enformasyon yapıları keşfedildi. Epigenetik sözcüğü işte bu yapıları ifade ediyor. Bu epigenetik “programlar”, genleri, hatta bir kromozomun tamamını “açıp kapatabiliyor”, çevre ile genom içinde ara halka görevi yapıyor.
Bernhard Kegel epigenetiğin sonuçlarını etraflıca ve ustaca betimliyor. Biyolojide etkileyici bir paradigma değişimine tanık olacaksınız.

“Berhard Kegel hücre çekirdeğinin içinde olup bitenleri öyle iyi anlatıyor ki, biyoloji bilmeyenler bile
konuyu anlayabiliyor.”

 Spiegel online