1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Engineering Hydrology Pdf indir

Engineering Hydrology Pdf indir
0

Engineering Hydrology pdf indir, Mühendislik türünde kaleme alınan Engineering Hydrology kitap ile ilgili özet bilgiler. Engineering Hydrology kitabı yazar Nurünnisa Usul tarafından kaleme alınmıştır. Engineering Hydrology kitabı İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2018 ile basılmıştır. ebatında olan Engineering Hydrology kitabın Odtü tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Engineering Hydrology pdf oku, Engineering Hydrology PDF yandex, Engineering Hydrology PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Engineering Hydrology PDF Oku

Kitap, yer bilimlerinden birisi olan hidroloji hususunda ana bilgileri vermek üzere hazırlanmıştır. Hidrolojik çevrimin tarifi ile başlayarak, bu çevrimin hidrolojik tasarım yapan mühendisler için gerekli olan mühim elemanlarını sıra sıra incelemekte ve bu elemanların ölçüm metotlarıni ve analizlerini vermektedir.

İlk on konu yüzey hidrolojisine ayrılmıştır. Bunlardan dokuzuncu konu bu düzeyde hidroloji konuları için gerekli istatistik bilgisini kapsamaktadır. Yüzey hidrolojisiyle alakalı konuların tamamının uygulamasının yapıldığı gerçek bir tasarım örneği de on birinci hususta özetlenmiştir. Son hususta ise yer altı suyu hidrolojisi ve hidroliği ana hatlarıyla verilmiştir.

Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için, her konunun sonuna sözel sorular, çözülmüş örnek problemler ve çözülmek üzere çalışma problemleri eklenmiştir. Kitap, düzey olarak hem lisans hem de yüksek lisans programlarına hitap edebilir ve İnşaat, Çevre ve Jeoloji gibi yer bilimleriyle alakalı bütün mühendislik dallarında kullanılabilir. Ayrıca devlet kuruluşları ve özel sektörde çalışıp hidrolojik tasarım yapan mühendisler için de çok faydalı olabilir…

Baskı Yılı: 2012

Dili: İngilizce
Yayınevi: Odtü