Edebiyat Kitapları

Engereğin Gözü Pdf indir

Engereğin Gözü pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Engereğin Gözü kitap ile ilgili özet bilgiler. Engereğin Gözü kitabı yazar Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. Engereğin Gözü kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 23 ebatında olan Engereğin Gözü kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Engereğin Gözü pdf oku, Engereğin Gözü PDF yandex, Engereğin Gözü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Engereğin Gözü PDF Oku

“Benzersiz bir kitap bu! Daha önce bu romana andıran, aynı değere sahip olan ve sürekli olarak, beklenmeyen sürprizler taşıyan bir kitap okumadığımı belirtiyorum. Yeni bir okura demek isterdim ki; evet, oku ve şaşır!”

Elia Kazan

“Bu roman hem karanlığın hem de aydınlığın, umudun romanıdır.”

Yaşar Kemal

Harem-i Hümayun’dan taht oyunlarına açılan ve erk istencinin karanlık dehlizlerinde kaybolup insanı, insan doğasının en aşağılık yönleriyle yüzleştirirken bir umut ışığı yakmayı da ihmal etmeyen büyülü bir anlatı. Efendi – köle ilişkisine psikolojik bir bakış.

Türk Edebiyatı’nın usta kalemi Zülfü Livaneli’nin “istediğimi yapmaya en fazla yaklaştığım kitap” dediği 1997 Balkan Edebiyat Ödüllü ilk romanı Engereğin Gözü, ufak yaşta hadım edilip Haremağası yapılmış zenci bir kölenin, Habeş Süleyman’ın gözünden iktidar – birey ilişkisini anlatıyor. Süleyman, “biricik” efendisinin tahtla ölüm içinde gidip gelen kaderinin ellerinde bocalarken yeni sultana “Padişahım çok yaşa!” diye haykırmaktan da geri duramıyor.
25. yıl baskısıyla yeniden okurlarıyla buluşan Engereğin Gözü, bir dönem romanı olmanın ötesinde, insan psikolojisinin derinliklerine; dün, bugün ve yarının saraylarına, en gizli sırları bile aydınlatacak gerçeklikte ışık tutan bir Zülfü Livaneli klasiği.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu