Pdf Kitap Arşivi

Endülüs Pdf indir

Endülüs pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Endülüs kitap ile ilgili özet bilgiler. Endülüs kitabı yazar Lütfi Şeyban tarafından kaleme alınmıştır. Endülüs kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Endülüs kitabın alBaraka Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Endülüs pdf oku, Endülüs PDF yandex, Endülüs PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Endülüs PDF Oku

Endülüs Medeniyeti tarihe ve insalığa mal oldu. XV. Yüzyıldan bu yana İspanya’da Endülüslerin nüfusu da çok azaldı. Lakin onlar bugün, insanlığa armağan ettikleri üç dev mirasla anılıyorlar ve anılacaklardır da. Bunlardan birincisi Müslümanı, Yahudisi ve Hristiyanıyla birlikte asırlar içinde ortaya koydukları toplumsal uzlaşma ve birarada yaşama kültürü convivencia’dır. İkincisi, Doğu İslam ülkesinde git gide artan kültürel değerlerin üstüne kendi entelektüel ve bilimsel birikimlerini ekleyerek ortaya koydukları medeniyettir. Üçüncü dev miras ise; kaba güçle kendilerini yenen düşmana karşı kendi kültürlerini yani hayat tarzlarını canları pahasına korumalarıdır.

Bu çalışmanın hazırlanmasındaki temel amaç, tarihte asırlarca biz Müslümanların yurdu olan Endülüs’ün ve orada inşa edilen medeniyetin her yönüyle bilinmesina katkı sağlamak, bunun bunun yanında Endülüs’ten geriye bugün neler kalmıştır sorusuna yanıt verebilmektir.

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: alBaraka Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu