1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Emin Barın Hat’tan Harf’e Pdf indir

Emin Barın Hat’tan Harf’e Pdf indir
0

Emin Barın Hat’tan Harf’e pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Emin Barın Hat’tan Harf’e kitap ile ilgili özet bilgiler. Emin Barın Hat’tan Harf’e kitabı yazar Arzu Karamani tarafından kaleme alınmıştır. Emin Barın Hat’tan Harf’e kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Emin Barın Hat’tan Harf’e kitabın Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Emin Barın Hat’tan Harf’e pdf oku, Emin Barın Hat’tan Harf’e PDF yandex, Emin Barın Hat’tan Harf’e PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Emin Barın Hat’tan Harf’e PDF Oku

Hattat, cilt sanatçısı, öğretmen, koleksiyoncu… Emin Barın’dan söz ederken bu niteliklerin hiçbiri göz ardı edilemez.

Onun çalışmalarını büyük boyutlarda, tam sayfa renkli olarak bulabileceğiniz bu eşsiz eser, özel olarak hazırlanmış bez kapağı ve muhteşem kutusuyla siz değerli okurlarımıza sunuluyor.

Emin Barın, tüm İslam aleminde varolan fakat Osmanlı Türkleri’nin elinde özel bir sanata dönüşen hat sanatına hayranlık duyan bir sanatçıydı ve bugün eserleri ve koleksiyonuyla üç ayrı kitapta Boyut Yayın Grubu farkıyla ebedileşiyor. Emin Barın Hat’tan Harf’e adlı bu eser, Boyut Koleksiyon kitaplarından bir tanesi.

Bu kitap; Emin Barın’ın Bolu’da 1900’lü senelerın başında hat, cilt ve tezhip konuşulup öğretilen bir evde başlayan, Cumhuriyet öncesi savaşlar ve yoklukla, Cumhuriyet sonrası değişimlerle devam eden yaşamına, eserlerine, tekniklerine dair eşsiz bir eser.

Bu koleksiyon kitabının bölüm başlıkları ve ara başlıkları Emin Barın’ın Anıtkabir Şeref Holü girişinde kullandığı ve farklı büyüklüklerdeki kalıpları müzede korunan, kendisine ait yazı kişiliğiyle yazıldı.

“Cumhuriyet’in, geçmişimizin kültür ve sanatına çağdaş ve tabii, evrensel değer ölçütleriyle yaklaşımının canlı emsallarinden biri, tüm yaşamı ve sanatıyla Emin Barın’dır. Emin Barın Hat Koleksiyonu, Şeyh Hamdullah’tan Necmettin Okyay’a, Kamil Akdik’e uzanan dört yüz yıllık Türk hat sanatının istisnasız tüm büyük ve ufak ustalarının başyapıtlarını bir araya getiren eşsiz bir sanatçı koleksiyonudur.” FERİT EDGÜ

Sayfa Sayısı: 263

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu