1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay Pdf indir

Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay Pdf indir
0

Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay kitap ile ilgili özet bilgiler. Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay kitabın Çizgi Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay pdf oku, Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay PDF yandex, Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Emil Michel Cioran-Uykusuzluk Göğünde Bir Dolunay PDF Oku

Cioran, bütün yaşamın toptan çürütülmesine dayalı bir yaşam felsefesinin temelini atmaya çalışır. Bu nedenle onu “profesyonel” bir filozof olarak etiketlemek doğru değildir. Çünkü Cioran, yaşamı boyunca bağımsız ve özel bir düşünür olmayı tercih etmiştir. Böylesi bir ayrım ona, ‘herhangi bir akademik ortaklığı reddetme’ ve ‘sistemin baskısından muaf bir düşünür olma bunun bunun yanındalığının keyfini çıkarma’ imkânı verir. Bu güzergâh, bunun yanı sıra Pascal, Chamfort, Kierkegaard, Nietzsche, Schopenhauer vb. filozofların da bulunduğu bir düşünce coğrafyasına aittir.

Cioran’ın felsefesine içkin kıldığı bazı temel kavram ve poblemleri (tarih, ütopya, ölüm, hiçlik, tanrı, müzik vb.) irdeleyen bu derleme, farklı okuma stratejileriyle, onun düşünsel patikalarında yolculuk etmeye bir davettir.