1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Elia İle Yolculuk Pdf indir

Elia İle Yolculuk Pdf indir
0

Elia İle Yolculuk pdf indir, Türk Günlük Anı türünde kaleme alınan Elia İle Yolculuk kitap ile ilgili özet bilgiler. Elia İle Yolculuk kitabı yazar Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. Elia İle Yolculuk kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Elia İle Yolculuk kitabın Ciltsiz Karakarga tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Elia İle Yolculuk pdf oku, Elia İle Yolculuk PDF yandex, Elia İle Yolculuk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Elia İle Yolculuk PDF Oku

Dünyaca ünlü sinema ustası ve yazar Elia Kazan, kendini bir Amerikalı veya Yunan gibi değil, bir Anadolulu gibi hissederdi. Pek çok oyuncuyu da birlikte çalışmaya “Anadolu gülüşü” dediği yetenekle ikna ederdi.

Bu yetenek onu, yaşamı boyunca taşıyacağı “işbirlikçi” etiketinden kurtaramadı. McCarthy zamanındaki hataları, onu ömür boyu kovaladı. Üçüncü Oscar’ını bile üzüntüyle kaldıran Kazan, belki biraz avunmak ve arınmak için annesinin dizlerine koşan bir çocuk gibi, memleketi Kayseri’nin yollarına düştü. Kaderini bilen ama ölmeden önce ona karşı savaşan bir Yunan trajedi kahramanı gibi.

Kadim Anadolu, bambaşka ilkelere sahip, farklı deneyimler yaşamış iki insanı, Zülfü Livaneli ve Elia Kazan’ı belki de tek ortak yolculuklarına çıkarmayı başardı.

 

Livaneli’nin büyülü satırlarından okuyacağımız bu olağanüstü yolculuğu, M.K. Perker’in muhteşem çizgileriyle izleyeceğiz.