1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Elementler Pdf indir

Elementler Pdf indir
0

Elementler pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Elementler kitap ile ilgili özet bilgiler. Elementler kitabı yazar Anja Royne tarafından kaleme alınmıştır. Elementler kitabı 176 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Elementler kitabın 1. Basım Orenda tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Elementler pdf oku, Elementler PDF yandex, Elementler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Elementler PDF Oku

Elementler, periyodik tablonun vücudumuza ve yaşam tarzımıza güç veren unsurlarını sizinle paylaşıyor.

Gezegenler, yıldızlar ve galaksilerin elementlerden oluştuğunu bilinmekte. Canlılar olarak yaşamımızı sürdürebilmemiz için elementlere olan ihtiyacımızın da bilincindeyiz. DNA’mızı bir arada tutmak için fosfora, sinir sistemimize güç sağlamak maksadıyla potasyuma ihtiyaç dikazz. Teknolojimizi ayakta tutmak için lityum, altın ve bor gibi elementleri ararız. Kimi istemediğimiz kadar çok yer alırken kimiyse az bulunduğu için kıymetlidir.

Fizikçi ve ödüllü yazar Anja Røyne, siz değerli okurlarımıza periyodik cetvelin sessiz kahramanlarını, içinde kaybbulunacağınız bir üslupla anlatıyor. Işıltılı altından radyoaktif uranyuma, yaşamımızın yapıtaşı karbondan bize hayat veren oksijene kadar elementlerin, canlı yaşamındaki etkilerini konu alıyor.