1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

El-Münkız Mine’d – Dalal Pdf indir

El-Münkız Mine’d – Dalal Pdf indir
0

El-Münkız Mine’d – Dalal pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan El-Münkız Mine’d – Dalal kitap ile ilgili özet bilgiler. El-Münkız Mine’d – Dalal kitabı yazar İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. El-Münkız Mine’d – Dalal kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan El-Münkız Mine’d – Dalal kitabın Gelenek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda El-Münkız Mine’d – Dalal pdf oku, El-Münkız Mine’d – Dalal PDF yandex, El-Münkız Mine’d – Dalal PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

El-Münkız Mine’d – Dalal PDF Oku

“Peygamberler kalp hastalıklarının doktorlarıdır. Aklın yararı ve işlevi de, bize nübüvvet gerçeğini tanıtmak ve nübüvvet gözü ile kavrananı kavramaktan aciz olduğunu kabul ederek,nübüvveti tasdik etmek ve bizi elimizden tutarak, körleri rehberlere ve ne yapacağını bilmeyen hastaları müşfik doktorlara teslim eder gibi, nübüvvete teslim etmektir. Aklın etki alanı ve varıp duracağı son nokta burasıdır. Bunun ötesinde, tabibin kendisine vereceği şeyi anlamaya çalışmaktan başka yapacağı bir şey yoktur.” Gazâlî’nin yücelttiği ve kast ettiği akıl işte bu vahye/nübüvvete muhatap olan akıldır.

Dini ilimleri ve Sünneti ihya, bid’atleri imha eden İmam-ı Gazâlî, bu hakikatleri avam nezdinde dahi tam ma’kes bulacak biçimde tasarlamış ve gerçekte ruhî, kalbî ve aklî olarak Allah’tan bir hayli uzaklaşmış olanları yeniden Hidayete ve Kurtuluşa sevk etmeye çağırmıştır.

İmam-ı Gazâlî’nin hacimce ufak, fakat tesiri yönünden büyük olan El-Munkız-Mine’d-Dalâl eseri ömrünü hakikati aramaya adamış hakikat âşıkları için çok mühim bir kitaptır. Özellikle, Ruh, kalb, fikir hatta hissi selamet ve istikamet arayanlar için bir başucu kitabı da denebilir…

Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Gelenek Yayınları