Pdf Kitap Arşivi

Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 Pdf indir

Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 kitabı yazar Barış Acar tarafından kaleme alınmıştır. Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 kitabı 15,5 x 20 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 kitabın Türkçe Corpus tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 pdf oku, Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 PDF yandex, Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ekphrasis-Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler 2 PDF Oku

Sanat tarihçi ve yazar Barış Acar, 1960 sonrası sanat için akımların bir kavşakta el ele tutuşarak Matisse tarafından çok önceden organize edilmiş bir halaya katıldıklarını söylüyor. Acar’a göre bu, “bunun yanı sıra halayın bertaraf olma anıdır da, sanatçılar bir daha asla el ele tutuşmazlar, buna karşın, farklı zamanlarda birinin çok uzaktan öbürüne seslendiği belli belirsiz işitilir.” Ekphrasis: Görünür ile Söylenir Arasındaki Geçitler başlığını taşıyan birinci kitap ile Ekphrasis:

Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler – I alt başlığıyla yayına giren ikinci kitabın ardından gelen Çağdaş Sanatta Bireyleşmeler – II alt başlıklı üçüncü kitap çağdaş sanatın daha kapsamlı bir perspektiften ele alınmasına hasrediliyor. Bir yandan ülkeler arası alandaki sanatçı incelemeleri, öte yandan da edebiyat ve sinema dünyasından örneklerle günümüze dair bir panorama çıkarmanın peşine düşüyor. Üçüncü Kitap’ın bireyselleşmelerine, Andy Warhol, Damien Hirst, Matthew Barney, Jonathan Bepler, Bas Jan Ader, Jean-Michel Othoniel, Dan Flavin, Louise Bourgeois, William Burroughs, Sigalit Landau, Helmut Newton, Arthur Danto, Lars von Trier, Alain Robbe-Grillet, Ingmar Bergman, Roman Polanski, Michael Haneke, Milos Forman, Lumière Kardeşler, Méliès, Stephen Daldry, Oliver Hirschbiegel, Woody Allen, Charlie Brooker, Serdar Akar, Orhan Eskiköy, Özgür Doğan, Emin Alper, Franz Kafka, Murat Yalçın, Feryal Tilmaç, Elif Çınar, Asuman Susam, Ferhat Özgür, Erhan Altan, Süreyyya Evren, Burak Delier katılıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu