1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Ekonomi 101 Pdf indir

Ekonomi 101 Pdf indir
0

Ekonomi 101 pdf indir, İş Ekonomi – Hukuk türünde kaleme alınan Ekonomi 101 kitap ile ilgili özet bilgiler. Ekonomi 101 kitabı yazar Alfred Mill tarafından kaleme alınmıştır. Ekonomi 101 kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Ekonomi 101 kitabın Economics 101 Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ekonomi 101 pdf oku, Ekonomi 101 PDF yandex, Ekonomi 101 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ekonomi 101 PDF Oku

Ekonomi 101 ekonomi hususunda hiçbir şey bilmeyenlerin gazetelerin ekonomi sayfalarında çıkan haberleri okuyup anlayabilmelerini, ekonomiyle alakalı sohbetlere katılabilmelerini ve genelde ekonomi bilimi ile ilgili fikir edinebilmelerini sağlamak maksadıyla hazırlandı.

Bu kitabı okuyarak yatırım araçları, arz-talep dengesi, döviz kurları, mikroekonomi gibi temel ekonomi bilimi kavramlarını öğrenecek, düşüncenizdeki birden fazla soruya yanıt bulacak ve aşağıdakiler gibi başka enteresan sorularla karşılaşacaksınız: Neden bazı ekonomilerde para olarak kâğıt banknotlar kullanılırken kimilerinde yüzlerce kilo ağırlığında taş bloklar kullanılır?

Enflasyonist politikalar neden diktatörlükle son bulur? Bir ekonomist neden “Açık konuşursam dile getirdiklerimi yanlış anlayabilirsiniz,” deme ihtiyacı duyar? Bir ekonomist neden tehdit altındaki hayvanları koruyabilmek için onları yememiz gerektiğini öne sürer? Devlet nasıl olur da firmalara çevreyi kirletme izni satabilir?