1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Einstein ve Kuantum Pdf indir

Einstein ve Kuantum Pdf indir
0

Einstein ve Kuantum pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Einstein ve Kuantum kitap ile ilgili özet bilgiler. Einstein ve Kuantum kitabı yazar A. Douglas Stone tarafından kaleme alınmıştır. Einstein ve Kuantum kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Einstein ve Kuantum kitabın Einstein and the Quantum Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Einstein ve Kuantum pdf oku, Einstein ve Kuantum PDF yandex, Einstein ve Kuantum PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Einstein ve Kuantum PDF Oku

Einstein ve Kuantum 2014 senesinde Physics World dergisince en iyi on bilim kitabından biri olarak belirlendi ve Phi Beta Kappa Society tarafından Phi Beta Kappa Ödülü’ne layık görüldü.

 

Einstein’ın “Tanrı zar atmaz,” diyerek kuantum mekaniğini reddetmesi ünlüdür. Einstein atom-üstü evrende geçerli olan yasaların atom-altı evrende geçerli olmadığı görüşünü bir türlü içine sindirememiş, bilimin işini şansa bırakamayacağını savunmuştur. Einstein’ın evren kavrayışı, kuantum mekaniğini reddetmesine karşın kuantum kuramının geliştirilmesinin ardındaki itici güç olmuştur. Bu kitap Einstein’ın kuantum mekaniğinin geliştirilmesine yaptığı katkıların belki de görelilik üzerine yaptığı araştırmalardan daha mühim olduğunu ortaya koyuyor.

 

“Herkes Einstein’ın fiziğe esas katkısının izafiyet teorisi olduğunu düşünür. Lakin bu bilimsel ve kolay anlaşılır kitapta A. Douglas Stone, Einstein’ın kuantum teorisinin geliştirilmesini derinden etkilediği tezini öne sürüyor ve okuru ikna etmeyi başarıyor. Stone bu keyifli, merak uyandıran ve son derece keyif verici metinle Einstein’ın dehasının yirminci yüzyılın en enteresan bilimsel keşfine nasıl nüfuz ettiğini canlı bir anlatımla sergiliyor ve kuantum teorisinin tarihini eksiksiz biçimde aktarıyor.”

-Brian Greene, Evrenin Zarafeti adlı kitabın yazarı-

 

(Tanıtım bülteninden)