1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Einstein-Aforizmalar Pdf indir

Einstein-Aforizmalar Pdf indir
0

Einstein-Aforizmalar pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Einstein-Aforizmalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Einstein-Aforizmalar kitabı yazar Albert Einstein tarafından kaleme alınmıştır. Einstein-Aforizmalar kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Einstein-Aforizmalar kitabın Zeplin Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Einstein-Aforizmalar pdf oku, Einstein-Aforizmalar PDF yandex, Einstein-Aforizmalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Einstein-Aforizmalar PDF Oku

“Yaşamanın iki şekli mevcuttur: Hiçbir şey mucize değilmiş gibi veya her şey mucizeymiş gibi yaşamak.”

Tüm yaşamın bir mucize olduğuna inanan ve buradan ilham alarak yaşamı ve evreni açıklamaya koyulan bir fizikçi… Einstein’ın düşünceleri ve çalışmaları bugün bile bilim dünyasını etkilemeye devam ediyor. Zor bir çocukluk ve eğitim yaşamının ardından hayallerinin peşinden giderek büyük şeyler başarmış bir biliminsanı olsa da, Einstein insani değerlerin önemini asla göz ardı etmemiştir. Einstein’a göre, dünyayı ve insanlığı kurtarmak için tek gereken şey yeni bir düşünce şekilidir; evren dediğimiz bütünün bir parçası olan insanın, her canlıyı ve evrenin tüm güzelliklerini kucaklaması gerekmektedir.

“Hayal gücü bilgiden daha mühimdir,” diyor Einstein. Bu kitap hayal gücünü zekâdan daha üstün tutan bir dehânın dünyaya bakışını ve düşünce dünyasını apaçık gözler önüne çıkarıyor. Şimdi bize düşen ise, hayal gücünün sonsuzluğuna dalıp gitmek.

 

 

 

Editör: Sibel Hacıoğlu