1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Eb Medyen El-Mağribi Pdf indir

Eb Medyen El-Mağribi Pdf indir
0

Eb Medyen El-Mağribi pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Eb Medyen El-Mağribi kitap ile ilgili özet bilgiler. Eb Medyen El-Mağribi kitabı yazar Hamide Ulupınar tarafından kaleme alınmıştır. Eb Medyen El-Mağribi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Eb Medyen El-Mağribi kitabın Gelenek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eb Medyen El-Mağribi pdf oku, Eb Medyen El-Mağribi PDF yandex, Eb Medyen El-Mağribi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eb Medyen El-Mağribi PDF Oku

Kuzey Afrika tasavvufunun şekillenmesinde ve gelişim seyri içinde en etkili ismi olarak kabul görenEbûMedyen VI/XII. yüzyılda yaşamış ve içinde bulunduğu toplumun hem mânâ dünyasını aydınlatmış hem de sosyal sorunlarda topluma klavuzluk etmiştir. Onun tasavvufî düşüncesi yaşadığı coğrafyayla sınırlı kalmamış, başta İbn Arabî olmak üzere, halîfeleri/müritleri vasıtasıyla dünyanın birden fazla yerinde insanlara ışık olmuş ve olmaveya devam edeceği kanaatindeyiz.

Buna karşılık üzülerek söylemeliyiz ki İbn Arabî üzerinde sayısız çalışmalar yapılmasına rağmen onun “şeyhim” dediği, kendisine olan hürmetini ve bağlılığını her fırsatta kelimelerine eklediği EbûMedyen ile ilgili etraflı çalışmalar bulunmamaktadır. İşte bu eser gerek bu alandaki çalışmaların azlığı sebebiyle,gerekse”Batının şeyhi”, Kuzey Afrika tarîkatlerininser-halkası kabul gören EbûMedyen’i tanımanın ve anlamanın önemi üzerine kaleme alınmıştır.

Sayfa Sayısı: 290

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Gelenek Yayınları