1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu Pdf indir

Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu Pdf indir
0

Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu kitap ile ilgili özet bilgiler. Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu kitabı yazar Ahmet Şık Bahadır Özgür Ertuğrul Mavioğlu Hakkı Özdal Timur Soykan tarafından kaleme alınmıştır. Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu kitabın İleri Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu pdf oku, Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu PDF yandex, Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Duvar: Sedat Peker’in İtiraf İfşaat ve İddialarına İlişkin Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu PDF Oku

Sedat Peker’in, kendisinin de içinde bulunduğu Susurluk skandalından 25 yıl sonra gelen ifşa ve itirafları, Türkiye’nin ‘mafya-siyaset-devlet’ üçgeni içinde dipsiz bir bataklığa dönüştürüldüğünü ortaya koydu.
Dünya tarihinde görülmemiş bir skandallar zinciriydi.
Gazeteci cinayetindeki tetikçi arayışları…
Yüz milyonlarca dolarlık kara para transferleri…
Kara para ile çökülmüş lüks otellerdeki siyasiler, bürokratlar, mafya babaları ve oligarklar…
Satılık mahkeme kararları, adli tıp kurumu raporları…
Milyonlarca dolarlık rüşvet görüşmelerinin ses kayıtları…
Siyasetçi otomobillerinin bagajlarına yüklenen paralar…
İstanbul sokaklarında kasalarla taşınan kalaşnikoflar…
Devletin damarlarında gezen milyar dolarlık uyuşturucu…
Sınır ötesine taşınan silahlar…
Onlarca isim, saymakla bitmeyen suçlar…
Ve sonuç: Mafyanın devletleştiği bir ülke. İktidar susarak ve susturarak kurtulmayı denedi. Tek adam rejiminde bütün denge ve denetleme organları yok edilmişti. Ne yargı ne de Meclis harekete geçti. Ne var ki; hayat boşluk tanımadı ve elinizde tuttuğunuz bu eserin müellifleri, Meclis’in yapmadığını yaptı. Deneyimli gazeteci ekibi titiz bir çalışmayla, Peker’in itiraflarını en ince ayrıntısına kadar inceledi, zikredilen hadiselerin tarihsel köklerini ve ilişkilerini deşti. Sonunda ortaya, bir tuğla çekilse yıkılması olabilecek olan kirli, kanlı duvarın, hayli kapsamlı ve güncel bir portresi çıktı. Ve bu kitap yalnızca okuyup, birbirimize dert yanmak için değil, o tuğlanın çekilmesi için hazırlandı.