Felsefe Kitapları

Düşünmenin Alfabesi Pdf indir

Düşünmenin Alfabesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Düşünmenin Alfabesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Düşünmenin Alfabesi kitabı yazar Yasin Ramazan tarafından kaleme alınmıştır. Düşünmenin Alfabesi kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Düşünmenin Alfabesi kitabın 1. Basım Babil Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Düşünmenin Alfabesi pdf oku, Düşünmenin Alfabesi PDF yandex, Düşünmenin Alfabesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Düşünmenin Alfabesi PDF Oku

Yaşadığımız çağ bize emsalsiz miktarda bilgi, bir o kadar da karmaşa getiriyor. Düşüncelerimizi sağlıklı biçimde kurmak, safsatalara düşmekten kaçınmak hiç olmadığı kadar zor. Eleştirel düşünce tek başına bir disipline dönüşmüş durumda. Yasin Ramazan, tüm bu keşmekeş içinde yolunu kaybetmeden tutarlı düşünceler üretmeye çalışan okura klavuzluk etmeyi planlıyor. Düşünmenin Alfabesi nasıl mantıklı düşüneceğinizi öğretmeyi hedeflese de bir mantık kitabı değil. Teorikten ziyade pratik, anlayarak yola koyulmayı teşvik eden bir metin. Sadece başkalarının düşüncelerini kritik etmeyi değil, kendi öğrenme ve düşünme macerasımizi de takip etmeyi ve gerekli iyileştirmeleri yaparak zenginleştirmeyi salık veriyor. Tutarlı düşüncelerin bunun yanında sağlam inançlar elde etmemizin de yolu yine eleştirel düşünceden geçiyor.

“Bu kitap, size eleştirel düşünmeyi sevdirmeyi hedeflemiyor. Zaten, kitabı elinize alıp karıştırdığınıza yahut internet kitapçısında sepete eklediğinize göre sistematik ve disiplinli düşünme eksikliğini hissediyor yahut bildiğiniz halde bu alandaki gelişmeleri düşünüyorsunuz demektir. Buradaki amacımız, günlük yaşamda alışkanlıkla yaptığımız ve farklı zamanlarda başarılı olduğumuz düşünme faaliyetini, profesyonel yahut akademik hayata nasıl taşıyabileceğimizi görmekten ibaret. Bu kitabı bir rehberden fazla bir tecrübe aktarımı gibi düşünürseniz, kendi düşünme macerasınizde size eşlik etmesine izin verebilirsiniz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu