1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği Pdf indir

Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği Pdf indir
0

Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği kitap ile ilgili özet bilgiler. Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği pdf oku, Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği PDF yandex, Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Düşünen Makineler – Yaklaşan Yapay Zeka Çağı Ve İnsanlığın Geleceği PDF Oku

Yapay zekâ ve robotlar ile ilgili neler bilinmekte?

1997’de IBM’in Deep Blue bilgisayarı, 1985’ten beri namağlup dünya şampiyonu Garry Kasparov’u satrançta yenince, yapay zekâ halkın gözünde bambaşka bir görüntüye büründü. Acaba Isaac Asimov’un seneler önce tespit ettiği üç robot yasası tersine dönebilir miydi? Evet, bu yenilgi insanlık için büyük bir olaydı ama acaba Alan Turing bilgisayarların bir gün insanlar gibi düşünebileceklerini söylerken ne kastediyordu? Yapay zekâlı robotların istilasına o kadar yakın mıydık gerçekten?

Aslına bakılırsa hayır. Ama Kasparov’un yenilgisinden bu yana komplo teorilerinin ardı arkası kesilmedi: Katil robotlar ve yapay zekâ kıyameti gerçek olacak mı? Yapay zekâlı otonom silah sistemleri savaşlarda sivillerle savaşanları ayırt edebilir mi? Bir de işin insani boyutu vardı: Yapay zekâ bilinçlenebilir, hatta acı çekebilir mi?

New Scientist bu kitapta bütün bu soruların yanıtlarını, yapay zekânın öyküsünün tüm ayrıntı kısmıyla veriyor. Ünlü bilim bireylerinın alana katkılarından modern çağda yapay zekânın yerine, bilmeniz gereken her şey Düşünen Makineler’de sizi bekliyor.