1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Düş Dokumacısı Pdf indir

Düş Dokumacısı Pdf indir
0

Düş Dokumacısı pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Düş Dokumacısı kitap ile ilgili özet bilgiler. Düş Dokumacısı kitabı yazar Douwe Draaisma tarafından kaleme alınmıştır. Düş Dokumacısı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Düş Dokumacısı kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Düş Dokumacısı pdf oku, Düş Dokumacısı PDF yandex, Düş Dokumacısı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Düş Dokumacısı PDF Oku

Douwe Draaisma’nın kitabı yazma süreci, bir arkadaşının ricası üzerine körlerin düş yaşamı ile ilgili araştırma yapmasıyla başlamış. “Doğuştan körlerin düşlerinde görsel imgeler bulunmaz, peki ama o zaman ne olur düşlerinde? O boşluk sesler, kokular ve dokunma izlenimleriyle mi doldurulur? Görüntüsüz düşe gene de düş denebilir mi?”

Bu sorular kısa bir sürede bununla birlikte başka soruları da getirmiş tabi ki: “Düşteki görüntüler gerçekte ‘bir tür film gibi’ deneyimleniyorsa, neden onca insan düşlerini siyahbeyaz mı, renkli mi gördükleri sorusunu yanıtlamayı çok zor bulur? Düş görürken insan düş gördüğünü fark edebilir mi? … Erotik düşler, en derinlerde yatan cinsel arzuların mı ifadesidir? Kâbuslardaki korku niçin insanın hareket edememesi hissiyle ilintilidir? Uçma düşleri neden her zaman hoş duygular bırakır görende? … Ve tabi ki soruların en zoru: Bir anlamı var mıdır düşlerin?”

Kimi zaman hatırlamasak da hemen herkesin düş gördüğünü göz önüne alırsak, hepimizin bir noktada merak etmiş olabileceği sorular bunlar. Draaisma ise her zamanki hoş sohbet üslubuyla, bilimsel bulguları enteresan anekdotlarla harmanlayarak konu alıyor bu ve benzeri konuları.

Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık