1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dünyayı Değiştiren Beş Denklem Pdf indir

Dünyayı Değiştiren Beş Denklem Pdf indir
0

Dünyayı Değiştiren Beş Denklem pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Dünyayı Değiştiren Beş Denklem kitap ile ilgili özet bilgiler. Dünyayı Değiştiren Beş Denklem kitabı yazar Michael Guillen tarafından kaleme alınmıştır. Dünyayı Değiştiren Beş Denklem kitabı 320 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Dünyayı Değiştiren Beş Denklem kitabın 1. Basım Nemesis Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dünyayı Değiştiren Beş Denklem pdf oku, Dünyayı Değiştiren Beş Denklem PDF yandex, Dünyayı Değiştiren Beş Denklem PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dünyayı Değiştiren Beş Denklem PDF Oku

Dünyanın kaderini değiştiren beş büyük keşif!

Harvard Üniversitesi’nde fizik ve matematik dersleri veren

Michael Guillen, beş ufak denklem üzerinden beş büyük bilim insanının mücadele, hırs ve hayal kırıklıklarıyla dolu hayat hikâyesini gözler önüne çıkarıyor.

Bu kitapta Isaac Newton’un yerçekimi, Daniel Bernoulli’nin hidrodinamik, Michael Faraday’in elektromanyetik, Rudolf Clausius’un termodinamik ve Albert Einstein’ın özel görelilik üzerine yaptığı çalışmalar herkesin anlayabileceği bir dille anlatılıyor. Bugün bu muhteşem keşifler sayesinde elektrik enerjisinden yararlanıyor, uçakla seyahat ediyor, Ay’a insan gönderiyor, nükleer enerjiyi kontrol ediyor ve dünya çapındaki yaşamın ölümlülüğünü anlayabilinmekte.

Dünyayı Değiştiren Beş Denklem, bu beş bilim insanının yaşamı aracılığıyla bilim tarihinin kısa bir özetini sunarken, matematik fobisi olanlar için bile keyifli bir okuma vaat ediyor.

 

“Matematiksel hayal gücünün tamamen erişilebilir ve

 ustalıkla kaleme alınmış hali.”

– Publishers Weekly

“Guillen bir hikâyenin nasıl anlatılacağını çok iyi biliyor.

 Bu kitapta sözü edilen sade yasaların arkasındaki insanlar

enteresan derecede özel.”

 – Wall Street Journal

“Bütün hikâyelerde, pembe dizilerin tüm romantizmi ve trajedisi, ilham ve umutsuzluk, her şeyden öte tutkulu bir merak var.

Guillen bilime ve matematiğe  hayat veriyor.”

– Grand Rapids Press