1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dünya’nın Tüm Dertleri Pdf indir

Dünya’nın Tüm Dertleri Pdf indir
0

Dünya’nın Tüm Dertleri pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Dünya’nın Tüm Dertleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Dünya’nın Tüm Dertleri kitabı yazar Marcus Chown tarafından kaleme alınmıştır. Dünya’nın Tüm Dertleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Dünya’nın Tüm Dertleri kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dünya’nın Tüm Dertleri pdf oku, Dünya’nın Tüm Dertleri PDF yandex, Dünya’nın Tüm Dertleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dünya’nın Tüm Dertleri PDF Oku

“Dünya düzenden yoksun değildir. Güneş her sabah doğar. İnsanlar gençleşmez, yaşlanır. Bir sonuç her zaman bir sebebi izler. Dünyanın kumaşında bir düzen mevcuttur.”

Neden nefes alıp veririz? Para neden var? Yaşam neden cinsiyeti icat etmiştir? Neden bir şey olması, hiçbir şey olmamasına baskındır? Beyin nasıl çalışır? Gelişkin bir maymun soyundan başka bir şey olmayan -ve DNA’sının üçte biri mantar DNA’sıyla ortak olan- bizler nasıl yeryüzünün hakimi olduk? Zemin katta yaşayan bireylerin üst kattakilere göre geç yaşlandığını veya uygarlık tarihindeki temel kırılma noktasının gıdaları pişirmeye başladığımız an olduğunu duymak sizi şaşırtır mıydı? Peki ya bizi kuşatan evrenin dev bir hologramdan ibaret olması ihtimali?

Karmaşık meseleleri biz sıradan insanlar için anlaşılır bir dille anlatmaktaki hüneriyle haklı bir şöhret edinen Marcus Chown bu kez büyük bir işe kalkışıyor: yaşama etki eden her şeyi anlamak ve anlatmak. Kapitalizmden görelilik teorisine, termodinamikten toplum dinamiklerine, seksten yaşamın kökenine kadar her şeyi…

Dünyanın Tüm Dertleri meraklı bir zihnin, dünya çapında işlerin nasıl yürüdüğünü anlamak için çıktığı galaksiler, uygarlıklar ve türler arası bir yolculuk. Ve yan koltuk sizin için ayrılmış.