1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Dorian Gray’ın Portresi Pdf indir

Dorian Gray’ın Portresi Pdf indir
0

Dorian Gray’ın Portresi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Dorian Gray’ın Portresi kitap ile ilgili özet bilgiler. Dorian Gray’ın Portresi kitabı yazar Oscar Wilde tarafından kaleme alınmıştır. Dorian Gray’ın Portresi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Dorian Gray’ın Portresi kitabın Everest Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dorian Gray’ın Portresi pdf oku, Dorian Gray’ın Portresi PDF yandex, Dorian Gray’ın Portresi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dorian Gray’ın Portresi PDF Oku

Dorian Gray’in Portresi, yayımlandığı zaman hem okurları ve eleştirmenleri sarsmış hem de Oscar Wilde isminin edebiyat tarihine kazınmasını sağlamıştır. Lakin şimdilerdeki baskılarda temel alınan metin, kitabın ilk kez Lippincott’s Monthly Magazine’de çıkan ve tepki çektiği için önce dergi editörleri, ardından da bizzat Wilde tarafından sansürlenmiş halidir.

Nicholas Frankel’ın editörlüğünü yaptığı bu baskıda, Dorian Gray’in Portresi’nin 1890’da dergiye teslim edilen sansürsüz nüshası esas alındı ve eser açıklamalı notlarla zenginleştirildi. Böylelikle Dorian Gray’in hikâyesi, “düzelti” adı altında hoyratça yapılan budamalardan, “ahlaksızca” olduğu fikriyle “yumuşatılmış” ifadelerden arındırılmış, ilk defa Wilde’ın asıl kurguladığı şekiliyle hayat bulmuş oluyor.

Oscar Wilde, kendini romandaki Basil Hallward, dünyanınsa onu Lord Henry sandığını, oysa Dorian olmak istediğini söylemiş, “Belki başka çağlarda,” diye de eklemiştir. Yaşadığı çağda eziyet gören ve “ahlak bozukluğundan” cezaevine götürülen Wilde’ın kendiyle böylesine özdeşleştirdiği romanı Dorian Gray’in Portresi, bugün nihayet özgün hali ve Ülker İnce’nin yetkin çevirisiyle okurlarının karşısına çıkıyor.

Sayfa Sayısı: 316

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları