Pdf Kitap Arşivi

Don Kişot Pdf indir

Don Kişot pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Don Kişot kitap ile ilgili özet bilgiler. Don Kişot kitabı yazar Miguel de Cervantes Saavedra tarafından kaleme alınmıştır. Don Kişot kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Don Kişot kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Don Kişot pdf oku, Don Kişot PDF yandex, Don Kişot PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Don Kişot PDF Oku

Don Kişot’u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman kişiliği. Dulcinea del Toboso’ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı mevcuttur. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço Panza ile atışır sürekli olarak. İşte yeldeğirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra’nın yazdığı bu romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 senesinde yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden bu yana birden fazla dile çevrildi, defalarca basıldı.

Elinizdeki bu kitap, Türk edebiyatının mühim yazarlarından Reşat Nuri Güntekin tarafından Don Kişot’un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrildi. Kitapta bulunan resimler, Gustave Doré’nin Don Kişot için yaptığı gravürlerden seçildi.

“Okur” olacak birinin mutlaka okuyacağı kitaplar içinde yer alır Don Kişot. Bir başka deyişle Don Kişot’u okumamış kişi “okur-yazar” sayılmaz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 292

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 211

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu