1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dolanıklık Pdf indir

Dolanıklık Pdf indir
0

Dolanıklık pdf indir, Arkeoloji türünde kaleme alınan Dolanıklık kitap ile ilgili özet bilgiler. Dolanıklık kitabı yazar Lan Hodder tarafından kaleme alınmıştır. Dolanıklık kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Dolanıklık kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dolanıklık pdf oku, Dolanıklık PDF yandex, Dolanıklık PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dolanıklık PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Lan Hodder bu kitapta temel olarak, arkeoloji ve madde bilimini, şeylerin ve bireylerin bilimsel arkeolojisinde bir araya getirmenin yollarını inceliyor. 

 

Bu bağlamda, farklı sosyal teori ve maddi kültür çalışmalarından hareketle ilk kez şeylerin nesne doğasını, ardından da insan ile şey, kültür ile madde ve toplum ile teknolojinin bir karışımı olan dolanıklık kavramını konu alıyor. İnsanlar ile şeylerin nasıl birbirlerine dolandığını, birbirlerine nasıl dahil olduklarını, birbirlerine nasıl bağımlı olduklarını ortaya koyuyor. Hodder, yeni bir arkeolojik bakış yönünden hareketle, dünya mirası, müzeler, koruma, saklama gibi arkeolojiye ait konularla bağlantı kurup, yürüttüğü Çatalhöyük kazılarından güncel örnekler veriyor.

“Hodder’ın yorumlarının çokluğu ve çeşitliliği tek kelimeyle enteresan. Onun yeni maddi dolanıklıklar kavramı, arkeologların bu alanı anlama şekilini değiştirecektir.”

Norman Yoffee, Michigan Üniversitesi

“Dolanıklık arkeolojinin maddi şeyleri araştırma yöntemini tümden yeni baştan konu alıyor. Arkeologların etraflarındaki dünyayı anlama şekilleri için temel, ilkesel bir çalışmadır bu.”

Matthew H. Johnson, Northwestern Üniversitesi 

 

 

Kapak Tasarım: Füsun T.Elmasoğlu

Editör:  Gökçe Çiçek Çetin