1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Doksan Beş Tez Pdf indir

Doksan Beş Tez Pdf indir
0

Doksan Beş Tez pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Doksan Beş Tez kitap ile ilgili özet bilgiler. Doksan Beş Tez kitabı yazar Martin Luther tarafından kaleme alınmıştır. Doksan Beş Tez kitabı 12,5 x 20,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Doksan Beş Tez kitabın XCV Theses İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Doksan Beş Tez pdf oku, Doksan Beş Tez PDF yandex, Doksan Beş Tez PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Doksan Beş Tez PDF Oku

Arka Kapak Yazısı  

 

Martin Luther (1483-1546): Reform’un temellerini atan Alman ilahiyatçı, besteci, rahip ve keşiş. Orta halli bir ailenin çocuğudur. Önce Magdeburg Latin okulunda, ardından Erfurt Üniversitesi’nde eğitim aldı. 1511’de doktora derecesi aldı, ilahiyat ve felsefe dersleri verdi. 1515’te Saksonya ve Türingiya bölgesindeki kiliselerden sorumlu piskopos naibi oldu. 1517 senesinde endüljansları eleştiren Doksan Beş Tez’ini Albrecht von Brandenburg’a gönderdi.

Bu tezler kısa bir sürede önce Almanya’ya, iki ay gibi kısa bir sürede de Avrupa’ya yayıldı. Yazdığı mühim eserlerle kendi kilisesinin ve Protestanlığın temellerini attı. İncil’i Almancaya çevirdi, genel ibadet merasimlerini düzenledi.

2017’de 500. yaşını dolduran Reform’un ilk manifestosu Doksan Beş Tez ve Luther’in Albrecht von Brandenburg’a yazdığı mektup Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde

 

Editör : Hande Koçak