1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar Pdf indir

Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar Pdf indir
0

Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar kitap ile ilgili özet bilgiler. Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar kitabı yazar Beyza Üstün tarafından kaleme alınmıştır. Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar kitabın 1. Basım İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar pdf oku, Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar PDF yandex, Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Doğayı-Emeği-Yaşamı Korumak: Ekoloji Politik Yazılar PDF Oku

“Patriyarkal emperyalist kapitalist sistem durdurulmazsa her kriz yaşam üzerinde bir öncekinden daha da şiddetli, geri alınamaz ekolojik yıkımları… bununla birlikte getirecektir. Küresel iklim krizi, sağlık krizi, gıda krizi, türlerin yok oluşu, halkların canlıların barınma hakkının yok edilmesi, halkların zorla yerinden edilmesi, yoksulluk, açlık, işçi sınıfının, emekçilerin yaşam güvencelerinin ve özlük haklarının yok edilişi, ekolojik sistemlerin yıkımı önlenemez boyuta ulaşacaktır. Bu olgu, yaşamı yeniden kurmak için hepimize, tüm halklara sorumluluk yüklemektedir.”

Beyza Üstün

Doğayı korumak, suyu korumak, yaşamı korumak için hassaslık, mücadele – ve siyaset! Bu kadar yalın bir meselesi var, Doğayı, Emeği, Yaşamı Korumak’ın. Beyza Üstün, bilim insanı donanımıyla ama her şeyden önce bir ekolojik-politik eylemci olarak, ülkenin ve dünyanın yaşam kaynaklarına yönelen ölümcül tehdide ve pandemiyle sermayenin “hız ortaklığına” gözleri üstüne topluyor. Güç ve şiddet tercih ederek, zorla yerinden ederek, el koyarak uygulanan yıkıcı ve yayılmacı politikaları teşhir ediyor. Saldırılara itirazın “yaşamı savunan” öfkesiyle yapıyor bunu.