Pdf Kitap Arşivi

Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem Pdf indir

Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem kitap ile ilgili özet bilgiler. Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem kitabı 277 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 23 ebatında olan Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem kitabın 1. Basım İstanbul Bilgi Üniv.Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem pdf oku, Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem PDF yandex, Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dış Politika Analizi: Konu – Kuram – Yöntem PDF Oku

Dış Politika konularının sıradan bireylerin gündelik gündemlerinde aldığı yerin giderek arttığı bir dönem yasamaktayız. Dahası, bir çok toplumda çeşitli boyutlarda çözülmeler hatta parçalanmalar da meydana geldiğindan, dış politika konuları üzerine toplumsal anlaşmazlıkların arttığı ve hatta kutuplaşma boyutuna tırmanabildiği gözlemlenmektedir. Dolayısıyla, Dış Politika Analizi her zamankinden
daha mühim bir alan olarak karsımıza çıkmaktadır. Bu alandaki mühim çalışmalar genelde akademisyen olmayan okurlara pek ulaşmamıştır.
İnan Rüma ve Bezen Balamir Coşkun’un hazırladığı, dış politika analizi alanında yöntem, kuram ve uygulama tartışmalarını içeren kapsamlı bir Türkçe kitap çalışması yapma düşüncesi, Uluslararası İlişkiler Konseyi tarafından 11-14 Ekim 2018’de Avanos’ta Kapadokya Üniversitesi ile birlikte tertip edilen Dördüncü Dış Politika Akademisi sırasında yaşandı. Bu çalışma, dış politika yapım süreçlerinin ve dış politika kararlarının analizini yalnızca ülkeler arası ilişkiler akademisyenleri ve öğrencileri için değil, dış politika ile ilgilenen herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi, bundan dolayı uzman olmayan okuyucunun akademik dış politika analizi yazını ile temas kurmasını kolaylaştırmayı da amaçlamaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu