Din Kitapları

Dirilt Kalbini Pdf indir

Dirilt Kalbini pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Dirilt Kalbini kitap ile ilgili özet bilgiler. Dirilt Kalbini kitabı yazar Nouman Ali Khan tarafından kaleme alınmıştır. Dirilt Kalbini kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Dirilt Kalbini kitabın Ciltsiz Timaş Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dirilt Kalbini pdf oku, Dirilt Kalbini PDF yandex, Dirilt Kalbini PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dirilt Kalbini PDF Oku

“Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için içten ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne zamanları var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.

Türkiye kamuoyunun yakında zamandan tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân ile ilgiliki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi yaşamından aktardığı sıcak ve olağanüstü anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.

Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler ile ilgili Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin yalnızca mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil ayrıntı kısmını de laf içinde aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar içindeki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:

‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu fakat, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”   

Taha Kılınç

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu