Pdf Kitap Arşivi

Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 Pdf indir

Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 pdf indir, türünde kaleme alınan Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 kitabı yazar Yves Bonnefoy tarafından kaleme alınmıştır. Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 kitabı 16,5 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 pdf oku, Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 PDF yandex, Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dinler Mitolojiler Sözlüğü 1 PDF Oku

Yves Bonnefoy’un derlediği iki ciltlik Mitolojiler Sözlüğü, yüzden fazla  akademisyenin uzmanlık alanlarında yazdığı alfabetik sıralı makalelerden oluşuyor. Yunan ve Roma mitolojisinin bunun yanında, Brezilya Tanrısı Omolu için yapılan ritüel danslarından, Eskimolarda ruhların nasıl göç ettiğini anlatan mitlere kadar bir çok konu ile ilgili bilgi edinebileceğiniz ansiklopedik bir kaynak niteliği taşıyor.  Lévi Strauss ve Georges Dumézil’in yaklaşımlarını temel alan bu ansiklopedik kaynakta, mitolojinin geçmişten günümüze, toplumlarda işleyişine şahit olacak ve mitolojiyi anlamanın metotlarıni göreceksiniz. hangi soruları sormanız hangi benzerliklere dikkat etmeniz gerektiğini de öğreneceksiniz.  Sadece mitoloji okumakla kalmayacak mitolojinin metotları ile ilgili da bilgi sahibi olacaksınız. 

Çoğu mitolojik gelenekteki mühim efsaneleri bulabileceğiniz Mitolojiler Sözlüğü bu açıdan bir çok mitoloji kitabından değişiklik gösteriyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu