1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Dinle Pdf indir

Dinle Pdf indir
0

Dinle pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Dinle kitap ile ilgili özet bilgiler. Dinle kitabı yazar Cemalnur Sargut tarafından kaleme alınmıştır. Dinle kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Dinle kitabın Nefes Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dinle pdf oku, Dinle PDF yandex, Dinle PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dinle PDF Oku

Hz. Mevlânâ, Mesnevî’ye “Dinle” diye başlamıştır. Bütün âleme “Dinle” diye seslenen Hz. Mevlânâ’nın kelimelerinin menbaı ise “Oku” diye başlayan Kur’ân-ı Kerîm’dir. Cemâlnur Sargut’un radyo konuşmalarından derlenen bu kitap, Mesnevî’yi Cemâlnur Sargut’un kendine özgü üslûbundan dinlemek isteyenler için bir rehber niteliğindedir.

 

“İblis neden İblis olmuştur?”

“Miraca yükselme biz insanlar için nasıl olacaktır?”

 “Haccın içindeki kurban kesmenin mânâsı nedir?”

 “Nefsin terbiyesinde nasıl bir yol izlenmelidir?”

“Cemâl ve celâlle terbiye nasıl olur?” gibi soruların  yanıtlarını da bulacağınız bu eserde tasavvuf, edep, kaza-kader, tevhid, namaz, hac ve kurban konuları hem zâhirî hem de bâtınî yönleriyle açıklanmıştır.

 

“Cenneti dünya çapında bulmanın yolu tasavvufî terbiyeden geçer. Gerçek cennet olan huzur ve mutluluk, aynı terbiyenin sonucu olarak hürriyete kavuşmakla neticelenir. Bu bakış yönünden tasavvuf, insanın insanlığını bulma yoludur vesselâm.”

Cemâlnur Sargut